2013/07 İspanya

Son dakika ayarlanan bir seyahatti bizim için İspanya, bu kadar programsız bir seyahat uzun zamandır yapmamıştık. Haziran ayının son günlerinde, THY’den ucuz bilet bulunca bir anda vizemiz bile yokken 12- 16 Temmuz için aldık biletleri, iki kişi toplam 450 €’ya. İki gün de izin alınca, 4 günlük bir seyahat oldu bize.

Biletleri almıştık almasına ama sonrasında bir telaş acaba vize çıkar mı diye... Hızlı bir vize hazırlığı, sadece 7 işgünü varken yaptık başvuruyu ve yolculuktan iki gün önce çıkmıştı vizemiz 

Hem eşim hem de benim için ikinci bir seferdi bu Barcelona’ya ama birlikte ilk kez gittik. Hem şehirden denize girmenin keyfini yaşadık, hem şehri dolaştık, Gaudi’yi andık, günübirlik bir tur yaptık, İspanya’da iki şehir daha görmüş olduk: Figureres ve Girona..

Subscribe to RSS Feed
 
Blog Summary Widget

Bu seyahat o kadar az planlı oldu ki, önceki plansız ve hazırlıksızlığım seyahat sırasına da yansımış, neredeyse hiç not tutmamışım, yazık bana!! Yine de seyahat boyunca tüm fişleri, biletleri, harita ve broşürleri topladığım için yazmam nispeten kolay oldu..

Haydi bakalım, şimdi Barcelona’ya gidiyoruz..