Mısır

Mısır – Kahire

2010 yılının 23 Nisan tatilini değerlendirmek üzere, eşim ile birlikte Mısır’ı daha da önemlisi piramitleri görmeye karar verdik.

Turla seyahat etmeyi tercih etmememize rağmen, bu seyahatte, ucuz olması sebebiyle, BAMtur’dan kişibaşı 180 EUR karşılığında, 22-25 Nisan tarihlerinde 3 gece-4 gün, 4 yıldızlı otel konaklamalı tur paketi satın aldık, turun organizasyonundaki problemlerden, kendi bireysel çabamız ile minimum etkilendik ve seyahatimizi 3 gece-2,5 gün olarak tamamladık.

Avrupa’dan sonra aslında eşim de ben de ilk kez hem Türkiye’nin daha doğusunda hem de Türkiye’den bir çok anlamda daha az gelişmiş bir ülkedeydik. Bu anlamda Mısır bizim için oldukça farklı bir tecrübe oldu. İnsan bir bakıma tedirgin oluyor gezerken, fotoğraf çekerken.. Bu kısa Mısır turu, bize sadece bir ön fikir verdi ülke ve kültür hakkında.. Asla yeterli olmadı, önümüzdeki dönemde bir kez daha geniş kapsamlı bir Mısır seyahati yapmamız gerektiğini hissettik yurda dönerken.     Seyahatimizin detaylarını aşağıdaki başlıkları altında keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Leave a Comment

Yandex.Metrica