macera dolu Amerika :)

karar verdik Amerika’ya gidiyoruz…

O kadar geziyoruz, bir de Amerika’yı görelim diyerek başladık plan yapmaya. 2014 Kurban bayramı sayesinde haftaiçi 3 gün tatil oluyor, eee o halde 2 gün de izin aldık mı 9 günlük tatil olur :) Konu Amerika olunca, ilk önce New York odaklı oluyor planlar, bi tek New York yetmez, yanına nereyi eklesek derken, Amerika’yı pek de bilmediğime karar verdim. Bu noktada oitheblog‘un “Amerika Tatil Planı 101” başlıklı yazısı faydalı olacaktır size de :)

usamap

Amerika namı değer “yeni dünya” uzun adıyla “Amerika Birleşik Devletleri”, kısaca ABD.. 50 eyaletten oluşan, 318 milyon kişinin yaşadığı, sağdan sola 4.599 km genişliğe sahip tüm dünyaya hükmeden “güç”.

Ülke büyük olunca mesafeler uzak, hatta ülkenin doğusu ve batısı arasında 3 saat fark var !!

Yavaş yavaş konuyu anladığımıza göre, 9 gün biraz azmış, şu tatilin önüne ya da arkasına bir kaç gün daha ilave etsek fena olmayacak sanki ?? düşünceleri başladı :)

Neyse uzun lafın kısası, New York’a ilaveten, eşimin Las Vegas’ı görme isteğiyle program New York, California ve Las Vegas olarak şekillendi.

California eyaletinde ise San Francisco ve Los Angeles‘ı görmeliyiz gitmişken diye düşündük. Ve işte bir çoğunuza göre yoğun ve yorucu hatta pek de mümkün olmayan 10 gecelik bu program ortaya çıktı:

4 gece New York – 2 gece San Francisco – 2 gece Las Vegas – 2 gece Los Angeles

Image00002

Image00003

Planlamaya gelelim.. uçak biletleri, konaklama ve amerika içi ulaşım detaylar için tıklayalım lütfen :)

2 Comments

  1. burhan

    film izler gibi heyecanla okudum elinize sağlık :)
    new york 3. günü bulamadım ama sitede eklenmedi mi?

Leave a Comment

Yandex.Metrica