istanbul’dan kamboçya’ya yolculuk… (kamboçya 1)

Cuma akşamı 18:35’te Qatar Airways ile Doha aktarmalı Bangkok’a uçuş, sonrasında ise Bangkok Airways ile Siem Reap’e uçuş bizi bekliyordu.

İstanbul – Doha uçuşu yaklaşık 4 saat ve Katar Türkiye’den bir saat geride.

photo 1

Doha Havalimanı oldukça büyük ve güzeldi. Uçaktan indikten sonra bir kalabalık ile karşılaştık, öğrendik ki bu kalabalık güvenlik kontrolü sırasının kalabalığıymış. Aktarmalı uçuşlar arasına en az 1,5 saat koymak gerek ki, ufak rötarlar ve bunun gibi kalabalıklar sırasında gereksiz stres yaşanmasın.

Doha – Bangkok uçuşumuz Katar saatiyle 00:25’teydi, Türkiye saati ile 01:25’te Bu uçuş ise 6 saatlik bir uçuştu. Doha Bangkok uçusundaki ikramları pek beğenmedik. İlk önce sıcak bir sandviç dağıtıldı.

photo 3

İnişe yaklaşık 2 saat kala içe ana yemek ??? Biyolojik saatimize göre saat 4:30’tu Katar saatine göre 5:30, Tayland saatine göre ise 9:30 biz kahvaltı beklerken dağıtılan pilav ve ete tahmin edersiniz ki rağbet göstermedik.

Bangkok’a varışımız yerel saat ile 11: 35’teydi, bizim biyolojik saatimiz ise 06:35 :)

photo 4

Bangkok Havalimanı’nında uçak değiştirecektik, pasaport kontrolünden geçtik, bagajlarımızı aldık. Online check-in yapmış olmanın verdiği kolaylıkla Bangkok Airways’e tekrar bağajları teslim ettik.

Tekrar pasaport kontrolü, yani ülkeye girmemizle çıkmamız bir oldu :) Havalimanındaki tüm bu işlemleri biraz da sıra bekleyerek geçtik.

Bu arada Tayland her ne kadar Türk vatandaşlarından vize istemiyor olsa da, ülkeye girerken genellikle uçakta dağıtılan bir form dolduruluyor. Bu formun bir tarafı ülkeye girerken pasaport polisine veriliyor, diğer tarafını da çıkışta vermeniz gerekiyor, kaybetmemek gerek aklınızda olsun.

Bangkok’tan Siem Reap’e uçuş, Bangkok Airways ile saat 13:45’teydi, iki kişi toplam 15.760 Baht’a (480 $) uçtuk.

photo 5

Bir saatlik uçuş sonrası sorunsuz bir şekilde Siem Reap‘e inmiştik. Siem Reap’e indiğimizde saat yerel saat ile 14:45 biyolojik saatimize göre ise 09:45.

Siem Reap’e merhaba yazım için sonraki sayfaya lütfen..

Leave a Comment

Yandex.Metrica