asya yolcusu kalmasın..

2015’e seyahatte girme kararı beraberinde İstanbul’un karanlık, yağmurlu ve puslu havasını geride bırakıp sıcak bir yerlere gitme isteğiyle birleşince rotamız Asya oldu :)

Programın detayları şöyle şekillendi, kültür ve şehir gezisinin yanına bir de deniz güneş kum üçlüsü yakışırdı. Böylece Kamboçya ve Tayland gezimizin üç ana noktası belirlendi: Siem Reap, Bangkok ve Koh Samui adası.

Seyahat planına İstanbul-Bangkok uçak biletlerini alarak başladık. Sonrasında ise uçak saatleri ve seferlerine göre nereye ne kadar zaman ayırsak diye düşündük, taşındık ve gezi programımız böylece kesinleşti.

En çok zorlandığımız kısım Ko Samui’den Bangkok’a dönüş uçağını ayarlamaktı. Bazı günler sefer yoktu ya da sayısı çok azdı ya da aktarmalı uçuş vardı.

Özetle programımız şu şekilde finalize oldu:

Image00000
Qatar Airways
ile Doha aktarmalı Bangkok’a uçuş, Bangkok’tan ise Bangkok Airways ile Siem Reap’e uçuş.

2 gece Siem Reap’te konaklama ve Angkor gezisi

Siem Reap’ten Air Asia Bangkok’a uçuş, 2 gece Bangkok’ta konaklama

Bangkok’tan Ko Samui’ye Bangkok Airways ile uçuş, 4 gece Ko Samui’de konaklama

Ko Samui’den Bangkok’a Bangkok Airways ile uçuş, havalimanına yakın bir otelde konaklama ve Qatar Airways ile yine Doha aktarmalı İstanbul’a dönüş.

Gelelim maliyet kısmına:

Tüm seyahat süresince bineceğimiz 8 uçağın iki kişi toplam maliyeti 2.750 $

Konaklayacağımız 9 gecelik otel maliyeti toplam 695 $

Program tamamsa şimdi detaylara geçelim ve Kamboçya ile başlayalım..

Biz önce Bangkok‘u okuyalım diyenler olursa..

2 Comments

  1. EBRU

    merhabalar taylanda gitmek istiyorum.tura katilmak yerine bir rehbere ihtiyacim var bana bu konuda önerebileceğiniz bir adres vb var mı?tesekkür ederim

    • admin

      merhaba, biz kendimiz gezdik. Rehbere ihtiyacımız olmadı açıkcası. Rehber için Tripadvisor’a bakabilirsiniz. Güzel seyahatler :)

Leave a Comment

Yandex.Metrica