tayland’ın başkenti bangkok (bangkok 1)

Tapınaklar diyarı ve gülen insanların ülkesi Kamboçya’ya hoşçakal diyerek, Siem Reap Havalimanı’ndan Airasia’nın 21:45’teki Bangkok uçağına bindik. Bu uçuşa iki kişi toplam 250 $ ödedik.

Airasia, Asya’nın ucuz havayolu şirketi olduğundan, Bangkok’taki daha ucuz vergili “Don Mueang Havaalanı”nı kullanıyor. Kalkıştan yaklaşık bir saat sonra indik. Bagajlara para vermemek için sırtçantalarımızı yanımıza almıştık. Böylece direkt pasaport kontrolü sonrası şehir merkezine ulaşmak için taksi sırasına girdik.

681px-Bangkok-large

Wikitravel’da saat 23:00 sonrası şehir merkezine gitmek için tek alternatifimizin havalimanı çıkışındaki taksi standı olduğunu söyleyince, fazla araştırmaya gerek kalmamıştı.

Taksi sırası uçak öncesi checkin sırasını aratmıyordu, neyseki çabuk ilerledi. Elimizde otelin adresi, görevliye verdik, o da taksiciden aldığı kağıda bizim adresi yazdı, bir nüsha bize, bir nüsha da taksiciye, sonra birlikte çıktık ve şehir merkezine yolculuğumuz başladı. Bu kağıtta taksicinin plakası ve bilgileri vardı, bir de bir form eğer hizmetten memnun kalmazsak şikayet amaçlı doldurmak için.

chaptongate

Bangkok’ta iki gece konaklayacağımız otelimiz, Chetuphon Gate. Bangkok’un merkezinde, Wat Pho ve Royal Palace’a yakın olması sebebiyle booking.com’dan seçmiştik burayı. İki gece için 2.200 baht (67 $) ödedik. Odamız temiz, güzel ve dubleksti. Tek sıkıntısı açılan bir camının olmamasıydı. Bu oteli tercih ederseniz rezervasyon sırasında bu detayı belirtmeniz iyi olacaktır.

Don Mueang havalimanından taksiyle merkeze gelmemiz yaklaşık yarım saat sürdü. Bu arada yol boyunca pocket guide aplikasyonundan taksiyle geçtiğimiz yolları takip ettim, böylece doğru yoldan gittiğimizden emin oluyorum :)

Otele vardığımızda taksimetre 240 baht (7,3 $) gösteriyordu.

Saat geceyarısı olduğu için odamıza yerleşip güzel bir uyku çektik.

Bir sonraki gün Bangkok tapınaklarını keşif işin sonraki sayfaya geçelim :)

Leave a Comment

Yandex.Metrica