belçika.. çika.. çika :)

Neye niyet neye kısmet gezilerimizden biriyle başbaşayız :)

Mart ayında Cannes’da düzenlenen MIPIM fuarına giden eşime eşlik etmek için plan yapmış, Cuma – Pazar Fransa’da olmayı planlamıştık. 

Programa iki hafta kala Liverpol’u eleyerek bir üst tura çıkan Beşiktaş’a kurada Bruges’ün çıkmasıyla planlar değişti. Belçika daha önce görmediğim bir Avrupa ülkesi olarak listemizdeydi.

Hızlı bir organizasyonla uçak biletleri Nice’ten Brüksel’e çevrildi. Nice’den Brüksel’e eşim için bilet ayarlandı, araba kiralama, otel ayarlama derken plan hazırdı :)

Tek eksik maç bileti kalmıştı. 30 bin kişilik stadda Beşiktaş’a 1200 bilet ayrılması, BJK Travel ile gidenlere öncelik verilmesi, sponsorlar, klup yöneticileri vs vs derken bilet satışı yapılmayacağının duyurulmasıyla, nasıl yapsak da şu bilet işini çözsek diye düşünmeye başladık.

En kötü Bruges tarafından izleriz maçı diye düşünürken, Bruges klübünün de sadece daha önce en az bir kez Bruges maçına gitmiş Belçika vatandaşlarına bilet satacağını duyurmasıyla bu ihtimal de kalmadı.

Ama şans yüzümüze güldü ve klüpten bilet ayarlayabildik. Bu noktada Metin abiye teşekkürü bir borç bilirim :)

Şimdi gelelim genel hatlarıyla planımıza,

Perşembe 11:50 uçağı ile Brüksel’e uçuş, araba kiralayıp direkt Brugge’e gidiş, 2 gece Brugge’de konaklama, 1 gece Brüksel’de konaklama ve ardından Pazar 18:10 uçağı ile İstanbul’a dönüş..

Bu arada Brugge ve Brüksel dışında Ghent ve Ieper şehirlerini de görmüş olduk, güzergah ve mesafeler ise aşağıdaki gibi.

map

Brüksel Havalimanı – Brugge 109 km >> Brugge – Ieper 68 km >> Ieper – Ghent 79 km >> Ghent – Brüksel 56 km

Kısaca maliyetten de bahsedeyim, 3 gece konaklama toplam 220 €, araba kirası 107 €. Uçak biletini millerle aldığım için bedavaya geldi sayılır :)

Hazırsanız, detaylara geçelim :)

Leave a Comment

Yandex.Metrica